Lanit Plast Plugin NEW 6 x 12 Standard

• Není co vytknout

Kopil bych si ho znovu

• , zakoupeno v MALL.CZ

• super

slouží dobře,stojí to za ty prachy...

Tvar
Tloušťka prosklení
4 mm
Materiál zasklení
polykarbonát

Zkompletováno v ČR - LANIT PLAST, s.r.o.
Pozor - označení 6x8, 6x10, 6x12 je pouze označení typu a nevyjadřuje velikost skleníku - ta je uvedena v textu.

LANITPLAST PLUGIN NEW = modernizovaná modelová řada 2016 doplněná o dvě nové střešní lišty, které zpevňují střešní konstrukci skleníku a výrazně tak zvyšují její odolnost proti poškození větrným počasím nebo sněhem - více info zde.

Verze STANDARD = obsahem dodávky je pouze hliníková konstrukce, prosklení z polykarbonátu a pozinkovaná ocelová základna.

Skleníky řady LANITPLAST PLUGIN NEW 6´ jsou zařazeny do kategorie HOBBY - jsou v České republice zkompletované z jednotlivých komponet. Ke skleníkům je v ČR doplněno polykarbonátové prosklení. Prosklení z polykarbonátu je zasunuté do hliníkových profilů. Jedná se o moderní dokonalé řešení, které zásadně zvýšilo celkovou pevnost a stabilitu celého skleníku. Současně se výrazně zvýšila i odolnost skleníku vůči nárazům větru i sněhovému zatížení. Skleník je vyrobený z eloxovaných hliníkových profilů, prosklení je z tepelně-izolačních dvoustěnných komůrkových polykarbonátových desek síly 4 mm.

Polykarbonát - velmi kvalitní dvoustěnný polykarbonát s UV filtrem (nekřehne, nežloutne). Z důvodu zajištění maximální kvality vyrábíme prosklení k většině skleníků v naší firmě a používáme komůrkový polykarbonát Marlon (výrobce Brett Martin - Velká Británie) nebo polykarbonát Sunlite (výrobce Palram Europe - Německo). Oba polykarbonáty naše firma oficiálně dováží do ČR jako regionální partner jejich výrobců a máme na ně vlastní české zkušební protokoly (vystavené na LANIT PLAST, s.r.o.). Jedná se tak o jedny z mála skleníků na českém trhu, které jsou osazené prokazatelně kvalitním polykarbonátem s doložitelnou českou certifikací (viz odkaz na české certifikáty na konci stránky).

Skleník dodáváme ve třech délkách:
Šířka: š = 190 cm
Výška: v = 195 cm
Délka: d = 250 - 315 - 370 cm
Výška boční stěny je 128 cm.

Obsahem balení jsou jednokřídlé posuvné dveře (š x v otvoru = 58 x 163 cm), AL profily, prosklení, 4x střešní ventilační okénko s manuálním otevíráním, pozinkovaná ocelová základna, veškerý spojovací materiál. Skleník lze postavit buď na zděnou (betonovou, jinou) podezdívku nebo na základnu z pozinkovaného plechu (obsažena v balení). Ke skleníku je možné dokoupit řadu nadstandardního příslušenství - poličky, regály, automatické otvírače k těmto okénkům, okapové sady, teploměry, vlhkoměry, zavlažovací zařízení, elektrické odporové vytápění půdy.

Skleník dodáváme jako stavebnici s podrobným českým montážním návodem. Baleno v kvalitním papírové kartonu.

Upozornění:
Pokud máte v úmyslu stavbu zděné nebo betonové podezdívky, tak ji stavte až po zakoupení skleníku a po montáži ocelové základny (nebo konstrukce skleníku). Uváděné rozměry skleníku jsou max vnější rozměry skleníku a nemohou být použity pro vyměření a stavbu podezdívky.

Videa:

balík č. 1 (konstrukce) - 16 x 367 x 13 cm - 28 kg
balík č. 2 (prosklení) - 60 x 125 x 13 cm - 19 kg
balík č. 3 (základna) - 14 x 373 x 8 cm - 15 kg

Soubory, návody:
http://www.lanitgarden.cz/data/soubory/zaruky/smluvni_zaruka_leden_2011_Marlon ST_CST_CS.pdf

• Nic mě nenapadá
    • Snad vše. Od rezavých šroubů po prvním roce používání, otřesnou montáž a naprosto nevyhovujicí konstrukci. Skleník byl po třech letech naprosto zdemolován silnějším větrem.

Rozhodně nekupovat, je to naprostý šmejd. Ušetříte si spoustu problémů.

• , zakoupeno v domacitechnika.cz

• dobré zkušenosti s obdobným typem
    • ocelové šrouby
    • ocelové příchytky k základně
    • nedají se zajistit dveře

• Lehký
    • Vše ostatní

Také má nejhorší koupě. Absolutně NEDOPORUČUJI! Pominu-li nepřehledný návod a složitou montáž, tak skleník je možno opravdu umístit pouze kde nefouká vítr. Po hádání se s prodejcem, který z vás dělá blbce, který něco špatně smontoval, přijel technik, který zjistil, že je vše správně a že nosné profily jsou tak měkké, že se i při malém větru prohnou a uvolní desky polykarbonátu. Nakonec znovu přijel nafoukaný majitel s technikem ještě jednou a dovezli mi další profily pro dodatečné zpevnění a stažení celé konstrukce k sobě. Takto skleník provozuji 2 roky a nyní vydrží střední vítr, ale stejně při silném větru honíme polykarbonát po zahradě. Dále vlivem neuzavřených konců polykarbonátu vniká do dutinek vlhkost a pak se tvoří zelené a hnědé rasy. Po jednom roce budou desky uvnitř 5-10 cm na krajích hnusně hnědé a zelené. To nejde nijak umýt a tak skleník nevypadá moc vábně. Posuvné dveře dole drží na 4mm profilu a také mají tendenci vypadávat. Dále nemají žádný mechanismus co by je držel zavřené, takže vám je vítr otevře a zase vše lítá. Na to mi majitel řekl, že jsem to složil moc přesně a dveře mi jdou moc zlehka. Ostatním prý drhnou a tak se jim neotvírají. Musel jsem přidělat petlici. Nakonec i šrouby a matičky hned po první sezóně totálně zreznou vlivem žádného, nebo nekvalitního zinkování, a tak když potřebujete něco povolit, aby jste mohli vrátit zpět vylítané desky, tak máte smůlu. Buď šroub utrhnete, nebo se vám protočí v profilu. Vezmu-li v potaz nákupní cenu, čas montáže, reklamací a oprav, v pohodě bych si za tu dobu vydělal na kvalitní, bytelný, skleněný skleník.

• postaveno a drží
    • pomoc hotline, když nám uletěl návod..
    • není co

Je to dlouhá stavba, chce to domácí koláč a dobrou kávu..

Ve dvou lidech stavba trvala 6 hodin, dopředu jsme s tím takto počítali a vše dopadlo do zdárného konce...
    Velikost i nabízené vlastnosti souhlasí s prezentací výrobce..

• , zakoupeno v Obchody24.cz

• Perfektní
    • Není co vytknout

Kopil bych si ho znovu

• , zakoupeno v MALL.CZ

• super

slouží dobře,stojí to za ty prachy...

• shoda předmětu s popisem
    • rychlost dodání
    • záruky
    • koupeno přímo u výrobce, výborný servis
    • moc dílů
    • dost složitá montáž

Skleník je čerstvě postavený a naše záda vypadají jako rajčata...Skleník je pěkný, drží pěkně pohromadě..Vše pasovalo jak mělo..

Desky mají na sobě takový proužek, který označuje jako stranou nahoru, to jsme pochopili poměrně rychle..Na montážní návod chce chvilku klidu a opravdu překontrolovat úplnost obsahu...Nám tedy nic nechybělo..Jediná věc co jsme zapoměli byl profil k posuvným dveřím ale to nám pomohli na hotline, takže taky v bez problémů...

Máme k tomu i automatiké otvírače 2ks a poličky přímo do profilů, vypadá do velmi slušně..

vítr nefouká, takže se zatím přikláníme k tomu že je skleník super

• Uvědomíte si, že po koupi nemůžete být hloupější po nachytání na toto svinstvo a příště si dáte pořádný pozor!
    • Vyhozené peníze, lépe je vyhodit z okna, než si koupit tento nesmysl.
    • Škoda, že jsem nevěřila negativním recenzím. Vše, co se tu píše o tom, jaká je to třasořitka, že nic nevydrží, je pravda!
    • Nemá se dávat tam, kde fouká, ale on nárazový vítr může být opravdu kdekoliv a kdykoliv.
    • Při případné reklamaci z Vás každý dělá akorát hlupáka. Když odlítne kus "skleníku" tak jej přece musít opravit, jednak oni na vyjádření mají 30 dní a taky by "skleník" rozhodně nevydržel.
    • Cena by se nerovanala ani 1000,- natož tomu, co za to chtějí.

Opravdu nechápu a je mi do pláče, že jsme tolik peněz dali za takový nesmysl.

Nechápu, jak firma Lanit plast tady může osočovat neověřené zákazníky, že jsou konkurence! Vám může dělat konkurenci akorát tak prázdná pet lahev, která má lepší stabilitu!

Takže pokud nevěříte, velice ráda zašlu paragon od zaplacení toho hnusu, dodací list i Vaše vyjádření k reklamaci.

Nevím o ničem horším na trhu, než je toto. Je mi z toho zle a s kvalitou to nemá absolutně nic společného, natož s něčím, co vy si sami hodnotíte jako úspěšný marketingový tah.

Je to ubohost a výsměch zákazníkovi.

(značka)

Skleník je relativně složitá stavebnice, složená z desítek různých lišt a profilů. Podmínkou pro správné fungování skleníku je jeho absolutně bezchybné sestavení (stejně jako u jakékoliv jiné stavebnice), především je nezbytné zachování pravoúhlosti půdorysu i ostatních profilů. Jakmile někde není dodržena pravoúhlost, pak opravdu může docházet k výše uváděným problémům. Každou oficiální reklamaci zkoumají naši technici a můžeme jen konstatovat, že naprosto drtivá většina problémů má bohužel původ v nepřesném sestavení nosné hliníkové konstrukce nebo v nedodržení montážních pokynů. Za chybné sestavení stavebnice skleníku však nemůže ani výrobek ani naše firma. Polykarbonát je sledován přísným státním dohledem (případě orgány EU), naše firma má vlastní atesty od českých státních zkušeben a jakoukoliv negativní kritiku polykarbonátu jednoznačně odmítáme jako neopodstatněnou – jde o to nejlepší, co je na trhu dostupné.

• Vše pěkně sedí, skleník vypadá v pohodě
    • doba montáže, trvalo nám to skoro 4 hodiny

koupeno přímo od výrobce, rychlé dodání a příjemná komunikace..Máme k tomu 2 otvírače a vše pěkně funguje..

• , zakoupeno v Českázahrada.cz

Je potřeba se ridit návodem vyhnete se potom doplňování šroubků do profilu :)